wtorek, 10 stycznia 2017

PRAWA PACJENTA

DZIAŁ W BUDOWIE !!!

Poznaj swoje prawa pacjenta LGBT

Jakie prawa pacjenta przysługują osobom LGBT w Polsce? Czy lekarz może zabronić kontaktu z osobą bliską podczas hospitalizacji? Kim jest dla pacjenta LGBT osoba bliska? Kogo można upoważnić do podejmowania decyzji o leczeniu, a kto może uzyskać informacje o naszym stanie zdrowia od personelu medycznego? Dowiedz się tego i wielu innych rzeczy z broszury “Prawa pacjenta LGBT”.

BROSZURA  PRAWA  PACJENTA

Pobierz swoją kopię broszury i bądź bardziej świadomym pacjentem/pacjentką. Dowiedz się jak prawa Ci przysługują jako osobie LGBT i gdzie złożyć skargę w przypadku ich złamania. Każda skarga, nawet anonimowa, to kolejny ważny głos w sprawie i argument do podjęcia działań mających na celu zwiększenie ochrony pacjentów i pacjentek LGBT.

  • WKRÓTCE BĘDZIE PRZYCISK DO POBRANIA BROSZURY ,, Poznaj Swoje Prawa,,

W JAKI SPOSÓB I JAK CZĘSTO ŁAMIE SIĘ PRAWA PACJENTÓW LGBT?

Blisko 40% osób LGBT, jak wynika z badań m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, spotyka się z dyskryminacją w kontakcie z personelem medycznym. Są to najczęściej drwiny, śmiech i szyderstwa. Prawie 20% dotknęły wyzwiska, często wielokrotne. Według badań przeprowadzonych przez Fundację Trans-fuzja około 25% osób transpłciowych doświadczyło nierównego traktowania zarówno w podstawowej opiece zdrowotnej jak i w opiece dotyczącej korekty płci.

POZNAJ  SWOJE  PRAWA

Obawiając się gorszego traktowania wiele osób LGBT unika wizyt lekarskich, co bezpośrednio wpływa na stan ich zdrowia. Jednak można temu zaradzić? Pierwszym krokiem jest bycie świadomym swoich praw oraz możliwości ich obrony. Broszura „Poznaj swoje prawa” pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat praw pacjenta.

WARTO  ZGŁASZAĆ  SKARGI

Twoje życie osobiste oraz związek mogą wpływać również na Twoje zdrowie, więc lekarz powinien być świadomy twojej sytuacji. Wszyscy powinniśmy się czuć bezpiecznie w kontakcie z opieką zdrowotną. Aby tak się stało nasze prawa pacjenta powinny być przestrzegane. Zachęć do przeczytania broszury oraz zgłaszania przypadków dyskryminacji swoich znajomych i bliskich.

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z ,,Quirk LGBT POLAND,,

Pamiętaj, że w każdej sprawie dotyczącej praw pacjentów i pacjentek LGBT możesz skontaktować się z ,,Quirk LGBT POLAND,,.  Na Twoje pytania czeka prawnik – ****** oraz wybrany przez Ciebie psycholog z zakładki na naszej stronie internetowej ( Tęczowa Rodzina --> Pomoc Psychologiczna ). Możesz też wysłać maila na ogólną skrzynkę kontaktową ,,Quirk LGBT,,: quirkcontact@gmail.com Pomoc oferowana przez ,,Quirk LGBT POLAND,, jest bezpłatna.

O NAS

JESTEŚMY REDAKCJĄ INFORMACYJNĄ ONLINE SKIEROWANĄ DO OSÓB LGBT. NIE JESTEŚMY REDAKCJĄ W ROZUMIENIU USTAWY MEDIALNEJ. JESTEŚMY BLOGIEM TWORZONYM PRZEZ LUDZI, KTÓRZY OPISUJĄ DZIAŁANIA INNYCH W WIRTUALNYM ŚWIECIE !

Jesteśmy tutaj